סגור

אתר מתכונים ואוכל שיתופי
ברוכים הבאים לפורומים שלנו

רעיונות להכנת מזונות טבעוניות

פורום מתכונים ואוכל המציע פלטפורמה חופשית לפרסום שאלות גולשים בנוגע לתבשילים ומתכונים, לקבל ייעוץ, לספק מידע וגם להכיר את החברים באתר.

רעיונות להכנת מזונות טבעוניות

הודעהעל ידי Livinghealthy » א' אוגוסט 28, 2011 1:30 pm

שלום,

אני צריך כמה רעיונות לארוחות טבעוניות, כלומר ארוחות שאפשר להכין בלי בשר, כמו: חזה עוף, בשר, ודג

המטרה שלי שאני רוצה להמעיט בכמות הבשר ולאכול מה שיותר מאכלים טבעוניים, בנוסף לזה אני שומר על אורח חיים בריאים באמצעות תזונה נכונה ובריאה. אוכל ארוחות לפי צורך (כמות קלורי ביום) כדי לגדול במאסת שרירים באימוני מכון כושר, ואני מחפש אלטרנטיבות חילופיות לחזה עוף שנחשב לחלבון שתורם למאסת שרירים שלי, אני צורך כיום בערך בממוצע ארוחות חלבונים:

ארוחת צהריים: 150 גרם חזה עוף, ארוחת ערב: 100 גרם חזה עוף, וארוחה לפני שינה: 130 גרם כל סוג דג (סלמון, טונה במים וכו')

האם יש רעיונות לתחליף ארוחות מבוססות על בסיס חלבון האלו, ולצרוך ארוחות טבעוניות שמשתוות לכמות החלבונים שקיימים מבלי לפגוע בביצועים שלי בפיתוח הגוף, תוך כדי שמירה על האנרגיה וכושר בפיתוח הגוף... ואילו תפריטים וארוחות אפשר להכין באותם כמויות חלבונים מספקת?

תודה מראש!
תזונה נכונה ובריאה במצפה אלומות
סמל אישי של המשתמש
Livinghealthy

Re: רעיונות להכנת מזונות טבעוניות

הודעהעל ידי admin » א' אוגוסט 28, 2011 4:06 pm

נראה לי שזו שאלה שהייתה מתאימה יותר לפורום תזונה נכונה שלנו (ולא לפורום מתכונים).
מנהל אתר המתכונים והאוכל Cooks - פורטל מתכונים, תזונה נכונה ובישול.
admin
מנהל האתר

הודעהעל ידי יסמין חיו » ב' אוגוסט 29, 2011 11:17 am

הי
מכיון שאתה בונה שריר ,אני מבינה שאתה צורך את החלבונים הרבים מהחי. אבל שים לב - תזונה כזו של חלבונים מהחי 3 פעמים ביום מאוד לא בריאה, מעמיסה על הכליות, גורמת לחמצת בדם (עודף חומציות) ועלולה להוביל לחיסון ירוד וכו'.
חלבון מהצומח, שהוא הכי קרוב בערכיו לחלבון מהחי זה יהיה אורז ועדשים יחד.
עוד חלבונים טובים מהצומח הם קינואה, קטניות מבושלות, עדשים באופן כללי, מוצרי סויה וטופו.
את כמות החלבון המדויקת קשה לאמוד, מאחר וזה תלוי בכמות שאוכלים, אבל בכלליות, החלבון מהצומח הוא פחות מרוכז מזה שבמזון מהחי.
אתה צריך לעשות הבחנה ולהחליט מה חשוב לך יותר -הבריאות שלך, או פיתוח הגוף.
בברכה
יסמין חיו - לרדת בקלות
יסמין חיו היא תזונאית קלינית טבעית ומנהלת 'לרדת בקלות' - רשת להרזיה באימון אישי.
מחפשים טיפים בנושא דיאטה ותזונה נכונה? כנסו לאתר EasyDieta.co.il
יסמין חיו

הודעהעל ידי Livinghealthy » ד' אוגוסט 31, 2011 8:16 am

בוקר טוב יסמין,

כן אני מודע לזה שתזונה מסוג זו שצורכים 3 פעמים ביום (חלבונים מהחי) לא בריאה,
לכן זו תזונה זמנית עד לחודש נובמבר ולא משהו קבוע (לצורכי פיתוח הגוף), יש לי כמה שאלות נוספות לדברים שכתבת:

* אם אחליף תזונה כזו עם חלבונים מהחי לאותם כמות וארוחות עם חלבון מהצומח בכל זאת יפגע גם בכליות ויגרום לחמצת דם?
* לאיזה מצב ובריאות יכול להוביל לאדם שיש לו חיסון ירוד?

תודה על תשובותיך הכנות ויום נפלא
תזונה נכונה ובריאה במצפה אלומות
סמל אישי של המשתמש
Livinghealthy

חזור אל פורום מתכונים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים